Hasta Bakımı

Hasta İhtiyaçların Giderilmesi

Hasta İhtiyaçların Giderilmesi

Yaşlılık ve hastalıklar gibi sebeplerle yatağa bağımlı olan kişiler birçok sıkıntı yaşamaktadır. Devamlı ve sürekli yatmaktan kaynaklanan cilt ve deri hastalıkları oluşmaktadır. Ayrıca basıdan kaynaklanan yatak yaraları hızla gelişebilmektedir. Sürekli olarak yatağa bağımlı kişilerde kas ve kemik dokusunda azalma oluşabilir. Bu tip hastaların günlük bakım ihtiyaçlarının giderilmesi oldukça zordur. Hasta yakınlarına düşen sorumluluk çok fazla olmaktadır. Hem maddi hem de manevi olarak kayıplara yol açan hastalıklar aileleri oldukça zorlamaktadır.

Yatağa bağımlı hasta ihtiyaçların giderilmesi nelerdir?

Yatağa bağımlı hastanın maddi ve manevi birçok ihtiyacı vardır. Hastalıklarıyla ilgili tedavilerine kesintisiz olarak devam edilmesi gerekir. Bir yandan da günlük vücut temizliği, bakımının yapılması şarttır. Eğer hastanın bilinci yerindeyse psikolojik olarak olumsuz etkilenmemesi için bazı önlemler alınması gerekmektedir. Düzenli vücut bakımı bunlardan bir tanesidir. Bununla beraber aile, hastaya sevgisini göstermeli ve durumdan şikayetçi olduğunu belli etmemelidir.

Teknolojinin gelişmesiyle birçok medikal ürün artık yalnızca hastanelerde değil evlerde de kullanılır hale gelmiştir. Bu sayede yatağa bağımlı kişilerin hayat standartları bir miktar iyileştirilebilir. Aynı zamanda hastaya bakan kişilerinde işleri kolaylaşır.

Evde veya hastanede yatan hasta ihtiyaçlarının giderilmesi gibi önemli konuları açıklamaya çalışacağız;

  • Hasta Vücut Temizliği
  • Hasta Ağız Temizliği
  • Hastanın Odası Temizliği
  • Fiziksel Egzersiz
  • Hasta Demans Bakımı
  • Medikal Destek

BİZ SİZE ULAŞALIM

Daha kapsamlı bir hizmet için biz sizi arayalım.