Hasta Sağlığı

Hasta bakıcı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Hasta bakıcı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler 22 Ekim 2020

Hasta Bakıcı; İletişimi yüksek aynı zamanda çocuğa içtenlikle bakabilecek, eğitimli bir şekilde bakım sağlayan, sevgi dolu, güler yüzlü ,çocuğun kişisel gelişimine katkıda bulunabilecek nitelikte birisi olmalıdır.

Kadınların iş hayatına giriş yapmaları ile birlikte  özellikle büyük kentlerde  iş hayatına atılan annelerin sayısı giderek artıyor. Anne babalar bakıcı seçimi konusunda yaşadıkları ile değil duydukları ile aksiyon almaktadırlar. Bakıcı seçiminde çoğu zaman doğru kararı verememektedirler. Hedefimiz, anne ve babaların bakıcı seçiminde doğru kararı vermelerini sağlamaktır. Bakıcı referanslı ve nitelikli bir olmalıdır. Bakıcı olmak için sadece anne olmak yetersizdir. Bakıcının deneyimli olması veya bu konuda eğitimli olması her şeyden önemlidir.

Bakıcıda bulunması gereken özelikler;

  • Bakıcı referanslı olmalı, anne olmalı, kendi çocuğunun yaşı küçük olmamalı. Bakılacak çocuğun evine yakın oturmalı. İş görüşmesinde başarılı bir aday olmalıdır.
  • Bakıcının görünümü ve psikolojisi çocuk bakmak için uygun olmalıdır. Ruhsal ve bedensel bir  engeli olmamalıdır.
  • Hiyjen kurallarına özen gösteren bir bakıcı seçilmelidir.
  • Anne ile birlikte oluşturulucak görev tanımına uyum sağlaması gerekmektedir.Mesai saatlerine uyum, çocuk uyku düzeni,yemek saatleri bu gibi konulara özen gösterecek bir bakıcı olmalı..
  • Stres yönetiminde başarılı bir bakıcı, anne ve babanın hayatını daha kolaylaştıracaktır. Gün içersinde bakıcı bakacağın çocuğun sağlık durumunu yakından takip etmeli, olumsuz bir durum yaşandığında hemen anne ve baba ile iletişim kurmalıdır.

Bir hasta bakıcı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

  1. Görev Tanımı,
  2. Çalışma saati ve zamanı,
  3. Yaş aralığı,
  4. Bakıcıdan beklentiniz,  
  5. Bütçeniz

BİZ SİZE ULAŞALIM

Daha kapsamlı bir hizmet için biz sizi arayalım.